Akvárium CB 21MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum +2A Jídlo Rybaření Hlavní stránka Akvárium CB 27MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum Jídlo Rybaření
English version

Palmtop HP 200 LX

HP 200 LX Pořídil jsem ho v bazaru i s 10MiB flash kartou. Je to klasické XTéčko a tak lze spustit nepřeberné množství programů a her.
Já jsem si akorát doprogramoval češtinu a jsem spokojený uživatel. K přenosu dat a zálohování používám program Transfile, který je bohužel jen pro M$ Win.
Po dále popsaném kabelu lze komunikovat i pomocí Norton Commanderu 4, ale transfile je pohodlnější, rychlejší a nemusí se nic na palmtop instalovat předem.
Bok palmtopu Na boku palmtopu je sériový port. Je to desetipinový konektor, ale jinak je to klasická RS232 se stejným rozložením signálů jako u konektoru cannon 9. První pin je v levo nahoře a desátý pin je v pravo dole a je nezapojený.
Jednořadý konektor Kabel jsem si vyrobil z kabelu od myši. Stačí tři dráty. GND, RXD a TXD. Jediná potíž je s dvouřadým desetipinovým konektorem na palmtopu. Má atypickou rozteč 2mm a nedá se levně sehnat. Já to vyřešil tak, že jsem si koupil jednořadý konektor v GM electronic. Vypadá to děsně, ale účel to plní bezvadně. Ty tři potřebné signály jsou totiž právě v jedné řadě a tak stačí použít jednu řadu a zastrkovat jí do horní části konektoru v palmtopu na špičky 1 až 5.
Zastrčený konektor

Palmtop       PC
  TXD 3-----2 RXD
  RXD 2-----3 TXD
  GND 5-----5 GND

Program Transfile Palmtop se přepne do aplikace Filer, připojí se kabel a v PC se spustí program Transfile. Při správném nastavení a při troše štěstí se na palmtopu objeví hláška o navázání spojení a lze přenášet soubory a zálohovat.


Mám jednu 16MiB CF kartu kterou jsem koupil s foťákem a tak jsem si pořídil redukci CF na PCMCIA v Kobe (256,20Kč s DPH) a vypadá to, že 16 MiB CF má o dost menší spotřebu než 10MiB flash karta.
PCMCIA CompactFlash Adapter 03630 PCMCIA CompactFlash Adapter 03631


Hodně úspěchů Vám přeje Petr Simandl
Hlavní stránka

datum poslední změny : 3.11.2002