Akvárium CB 21MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum +2A Jídlo Rybaření Hlavní stránka Akvárium CB 27MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum Jídlo Rybaření
English version

Akvarijní krmení

Artemia salinas - Žábronožka solná

Artemia salinas - Žábronožka solná Poměrně dobrá potrava pro plůdek. Svým obsahem čpavku se však prý nehodí pro choulostivější druhy ryb. Obrovská výhoda je však v pohotovosti tohoto krmení a snadné skladovatelnosti.
Já jsem je "vařil" v půllitrové kádince ponořené do akvária s termostatem nastaveným asi na 24 stupňů celsia. Výraz "vařil" jsem použil záměrně, protože v kádince je ode dna zapnuto silné vzduchování, a tak se voda silně míchá a vajíčka jsou jako na kolotoči (nevím jestli jim to vyhovuje, ale líhnou se v pohodě). V kádince je asi 0.4 litru vody a dvě kávové lžičky obyčejné kuchyňské soli s asi čtvrtkou lžičky vajíček, které prý byly odněkud z amerických jezer (přesně to nevím).
Vždy jsem je dal vařit asi kolem jedné odpoledne a vylíhnuté byly druhý den asi v deset ráno. Vypnul jsem vzduchování a slupičky vajíček vyplavaly k hladině a naupie (ranné stadium) žábronožky klesly pěkně ke dnu. Vylíhnuté naupie byly oranžové a malinkaté (asi 0.2 mm) a u dna vytvořily takovou oranžovou "mlhovinu".
No a já jsem jich ze dna asi půlku vycucnul dvacítkou stříkačkou s nasazeným kouskem vzduchovací trubičky. A ze stříkačky jsem je vystřík' na kus nějaký látky, aby se zbavily slané vody. Z látky je pak možné žábronožky lžičkou seškrábnout a šoupnout potěru. Vždy ale jen tolik, kolik spořádají asi do deseti minut! Zbytek žábronožek jsem dal ještě bublat a po obědě jsem je spotřeboval všechny. A to bylo asi v jednu odpoledne a dal jsem líhnout nové v čerstvé vodě.

Perloočky, buchanky, komáří a pakomáří larvy a jiná havěť

Perloočka Buchanka Komáří larva Pakomáří larva
Už jste někdy viděli pod mikroskopem to, co uvízne v síťce na plankton? Tady si to můžete prohlédnout.

Buchanka (asi 1mm) a malé perloočky
Buchanka (asi 1mm) a malé perloočky
Malé perloočky. Velikost každé asi 0.5mm
Malé perloočky. Velikost každé asi 0.5mm
Kontrastní zvětšenina malých perlooček
Kontrastní zvětšenina malých perlooček
Perloočka
Perloočka
Hlava komáří larvy
Hlava komáří larvy
Zadek komáří larvy
Zadek komáří larvy
Hlava pakomáří larvy
Hlava pakomáří larvy
Zadek pakomáří larvy
Zadek pakomáří larvy

Hlavní stránka