Akvárium CB 21MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum +2A Jídlo Rybaření Hlavní stránka Akvárium CB 27MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum Jídlo Rybaření
English version

Popis chladiče pro přetaktované pentium 133 na 166MHz


Zvýšit výkon počítače můžete různě. Nespouštět Windows a jiné podobné programy, vyladit nastavení v BIOSu a v systému a nebo třeba přetaktovat procesor. Pěkný popis většiny možností je na stránce http://www.tomshardware.com/performance.html.
Já jsem přetaktoval své pentium ze 133 na 166MHz. A protože jsem počítal s tím, že bude víc topit, tak jsem musel zlepšit chlazení. Přidat na původní chladič větrák dovede každý a navíc mám rád při práci ticho. A tak jsem to vyřešil tak, jak vidíte na následujícím obrázku.

Pohled na procesor Silikonová vazelína

Na procesoru je hliníkový kvádřík a na něm je klasický hliníkový profil. Obojí je možné bez problémů sehnat v prodejnách s hutním materiálem za pár desítek korun. Styčné plochy mezi procesorem a kvádříkem a kvádříkem a profilem jsem potřel silikonovou vazelínou na chladiče. Dá se koupit třeba ve Václavské pasáži v Praze na Karlově náměstí.

Celkový pohled

Na předchozím obrázku si můžete prohlédnou "šrot", o kterém prohlašuji, že je to počítač. Ale je můj...
Na chladiči jsou vidět tři šroubky. Prostřední spojuje kvadřík s chladičem a ty dva krajní přitahují nahoru matku přiletovanou k drátěným úchytům zaháknutým za výstupky na patici SOCKET 7 procesoru. Velikost chladiče jsem nijak nepočítal, ale udržím na něm ruku, což je s velkou rezervou v pořádku.Hodně úspěchů Vám přeje Petr Simandl
Hlavní stránka

datum poslední změny : 23.6.1999