Akvárium CB 21MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum +2A Jídlo Rybaření Hlavní stránka Akvárium CB 27MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum Jídlo Rybaření

English version

Nástroje

Banjo

Tohle je můj nejnovější přírůstek. Šel jsem si jen tak prohlédnout jedno vetešnictví a tam leželo tohle pětistrunné banjo. A bylo skoro za hubičku. Taky bylo bez strun a blána byla na hadry, kobylka nikde. Ale už je v pořádku.

Ibanez

Ibanez PF10ENT s aktivní elektrikou. Snímač je zabudován přímo v kobylce. Takové řešení má malou náchylnost ke zpětné vazbě při zvučení. Při hraní v hospodě je poměrně málo slyšet, ale jinak plná spokojenost.

Španělka

Stará dobrá španělka z dílny Cremona Luby. Dělal jsem na ní dvě úpravy. Protože se posunula kobylka, tak se rozladila a já jsem vyndal původní umělohmotný špalíček pod strunami a místo něj je tam jen nižší dřívko. Popis této úpravy je na zvláštní stránce. Struny se zase o trošku prodloužily a snížily a tak zas ladí. No a druhá úprava spočívá v zabudování (vlepení) piezo snímače pod kobylku a osazení konektoru jack 6,3mm blízko knoflíku na popruh.

Elektrická kytara Alfa

Elektrická kytara Alfa. Už skoro muzejní kus. Český výrobek a jako zajímost můžu uvést to, že bílé klávesové spínače v elektrice kytary byly původně určeny pro vysavače. Další, méně vídané konstrukční řešení je to, že páková mechanika struny nenatahuje ale povoluje.

Gibson

Elektrická kytara. Další svědek historie výroby kytar v českých zemích. Bohužel jsou kostřičky cívek snímačů vyrobeny z papíru a tak se časem papír porušil šroubky v plíšcích na nastavení hlasitosti jednotlivých strun. A tak se stalo, že šroubek projel do cívky a přerušil drátek a snímač byl v podstatě neopravitelný. Vyměnil jsem ho za nový, dvoucívkový. Sice to nevypadá nijak valně, ale hraje to.

Kytarka

Mini španělka. Musel jsem jí znovu lepit krk. Snížil jsem jí struny a nakonec docela ladí. Popis těchto úprav je na zvláštní stránce. Zvuk asi nikdo nespraví. Pravá překližka. Ale je skladná a na vandry je ideální.

kufr

Kufr je nezbytnost. Nejen kvůli kytaře, ale hlavně pak člověk vypadá jako profík. Ale každá sranda něco stojí. Tenhle kufr i s kytarou váží asi sedm a půl kilo. Takže s ním na vandry nejezdím, i když by se v dešti určitě hodil.

Ladička

Ladičku doporučuji každému. Jen málo lidí dokáže naladit rychle a přesně jednu kytaru (já mezi ně nepatřím) a sladit víc kytar snad jinak ani nejde. Má zabudovaný mikrofon a tak nepotřebuje ani přídavný snímač. Musí být ale ticho, a tak v hospodě bez snímače nenaladíte, proto jsem si ho pořídil. Snímač k ladičce

No a protože se občas vyskytuju mezi šílencema (samozřejmě folkáči, kdo jiný?), a chci si s nima zahrát, tak mám i kapodastr. Klička je potřeba při výměně strun u Ibanezu (struny jsou zakolíkované) a tak jí mám taky.

Kapodastr Klička

Hlavní stránka