Akvárium CB 21MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum +2A Jídlo Rybaření Hlavní stránka Akvárium CB 27MHz Elektro Hudba Fotky ZX Spectrum Jídlo Rybaření

English version

Zpěvník

Vytvořil jsem si takový malý zpěvníček, který mi slouží během dlouhých večerů jako záchranná brzda. Prostě když už se neví, co se bude hrát, tak se zabodne prst do stránek a jede se dál.
Moje nejoblíbenější písničky a tabulatury jsou seřazené na této stránce.

Písničky tam jsou na jedné nebo dvou stranách velikosti A5. Přesně to, co jsem napsal, dostanete jen ve formátu AmiPro. Zbylé dva formáty jsou vytvořeny exportem, a tak už to není ono. První část už je uzavřená a obsahuje i abecední seznam písniček a první přebalovou stranu. Ale stránky, kde jsou písničky z Hitboxu, pochopitelně chybí.
Zpěvník

Zpěvník zavřený

Dole v tabulce najdete také dvě makra, která používám při práci s akordy v písničkách v AmiPro 3.0. První dokáže rozpoznat v textu akordy a sedmičky a jiná čísla, béčka a kříže a vše, co patří do horního indexu akordu, předělá na horní index. Druhé umí to samé, ale v HTML formátu.

Formát textu Soubor Velikost Obsah
AmiPro 3.0 21ps01.zip 95 kB První část zpěvníku s abecedním seznamem a obálkou - 202 stran A5 (chybí stránky z Hitboxu)
T602 21ps01602.zip 65 kB První část zpěvníku exportovaná do formátu T602
ASCII 21ps01txt.zip 65 kB První část zpěvníku jako holý text
AmiPro 3.0 21ps02.zip 82 kB Druhá část zpěvníku - zatím neuzavřená
T602 21ps02602.zip 69 kB Druhá část zpěvníku ve formátu T602
ASCII 21ps02txt.zip 68 kB Druhá část zpěvníku jako holý text
AmiPro 3.0 21ps03.zip 118 kB Třetí část zpěvníku - zatím neuzavřená
T602 21ps03602.zip 98 kB Třetí část zpěvníku ve formátu T602
ASCII 21ps03txt.zip 97 kB Třetí část zpěvníku jako holý text
makro AmiPro akordmac.zip 4 kB Makra pro práci s akordy v textu. Automatický převod čísel na horní index pro AmiPro dokument a pro HTML dokument

Zpěvníky si dávám vázat do spirály. Jediná nevýhoda je asi ta že se nedají měnit listy. Zpěvník se dá ale přeložit na kterékoli stránce a lehce se otáčí stránky. Spirála je taky daleko trvanlivější než kroužková nebo hřebenová vazba.

Zpěvníky zavřené Zpěvníky

Následující řádky píšu především kvůli tomu, že se na síti stále množí případy, kdy někdo vystavuje písničky jen ve formátu M$ Wordu a ještě k tomu psané tak, že po exportu, který je dobrodružstvím sám o sobě, jsou akordy a text všude jinde jen ne nad sebou.
Styl dokumentu, v kterém píšu písničky, obsahuje jen tři styly odstavců.
První je Název písně. Font Times New Roman CE velikosti 14. Druhý je Základní text. Font Courier New CE velikosti 10. Třetí je Akordy. Font Courier New CE velikosti 10 a tučný. Mezera za tímto stylem odstavce je zmenšená, aby se akordy těsně přilepily nad text.

Žádné obrázky nebo podobná zvěrstva navíc. Font Courier New CE je sice trochu "ošklivější" ale NENÍ proporcionální. Pokud se tedy písnička napíše fontem, který má stejně široká všechna písmenka, tak je jasné kde nad textem mají být akordy. Pro srovnání se můžete kouknout na jednu písničku, ale dvěma různými fonty.

Neproporcionální font Proporcinální font
C                 Dmi
Vůně moří, vůně květů, slunce zapadá,
G7                C
dívky tančí, tváře hoří a mě napadá:
F     Fmi C      Ami  Dmi G7
Copak asi dělá moje sladká Lulu
   C    G7
z Honolulu
C                                 Dmi
Vůně moří, vůně květů, slunce zapadá,
G7                               C
dívky tančí, tváře hoří a mě napadá:
F         Fmi  C           Ami   Dmi  G7
Copak asi dělá moje sladká Lulu
      C       G7
z Honolulu

Hlavní stránka